Plotësohet amaneti, albanologu Robert Elsie do prehet në Shqipëri

0
704

Flutur Açka nepërmjet profilit të saj të facebook-ut ka njoftuar për ceremoninë e funerali të albanologut Robert Elsie, ja njoftimi i plotë:

“Të nderuar Miq,

Në përmbushje të amanetit të fundit të albanologut të shquar Robert Elsie për t’u varrosur në Alpet Shqiptare, trupi i tij do të qëndrojë nesër, më datë 17 tetor, në mjediset e Bibliotekës Kombëtare për homazhet dhe nderimet e fundit.

Nga ora 14:00 deri më 16:00.

Ceremonia e përcjelljes për në Shkodër do të zhvillohet në Bibliotekën Kombëtare në ora 16:00.

Ceremonia e përcjelljes në banesën e fundit do të jetë ditën e mërkurë, datë 18 tetor 2017, në Theth në oren 14.00.

Ju ftoj të nderojmë së bashku ambasadorin e nderuar të kulturës shqiptare”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.